Vlasové poradenství GOLD HAIR

Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Chodí nám spousta dotazů ohledně toho, jestli permanentní prodlužování poškozuje vaše vlastní vlasy nebo ne. My na ně vždy poctivě odpovíme, ale protože některé dotazy se dost často opakují, zjistili jsme, že trápí opravdu hodně lidí. A protože ne všichni si najdou čas a napíší nám, rozhodli jsem se připravit článek, kde tyto dotazy zodpovíme všechny najednou.

Zeptali jsme se naší technoložky Moniky, která se prodlužováním vlasů zabývá už řadu let, na vaše nejčastější dotazy a obavy. Otevřeně mluví i o tom, jak může prodloužení v některých případech vlasy poničit a čemu se raději vyhnout. Pokud si chcete prodloužit vlasy bez následků, určitě si tento rozhovor přečtěte, najdete v něm spoustu užitečných rad.

Moniko, naše zákaznice se často ptají, jestli se právě jich týká riziko poškození vlasů, pokud si je nechají prodloužit. Mohla bys vysvětlit, kdo je rizikovou skupinou, které opakované prodlužování může způsobit poškození vlasů?
Určitě. Riziko spojené s prodloužením vlasů se týká těch zákaznic, které mají vlasy neustále odbarvované do super blond odstínů, protože odbarvování je největším zásahem do vlasů. Takové vlasy jsou opakovaným odbarvováním ztenčené a oslabené a prodloužení jim moc neprospěje.

Druhou rizikovou skupinou jsou ženy, které mají od přírody velmi jemné vlasy s tendencí se zacuchávat. Říkáme tomu dětské vlásky, které některým zákaznicím zůstanou i v dospělosti. Tady prostě platí, že pokud má zákaznice své vlasy takto problematické, tak po prodloužení tomu nebude jinak. Prodloužení totiž nedokáže zlepšit kvalitu přírodních vlasů, i když by to bylo super.

Dobrá zpráva je, že tohle jsou jediné dvě opravdu rizikové skupiny, ostatní se prodloužení bát opravdu nemusí.

Co když jsem zrovna v jedné z těchto rizikových skupin? Znamená to, že si vlasy opravdu nemohu prodloužit?
Můžeš, ale musíš se o vlasy potom více starat. Konkrétně ta starost spočívá v opatrném pročesávání spojů ideálně každé ráno a večer. Samozřejmě i ve správném pročesávání délek vlasů. Prodloužené vlasy je potřeba pročesávat od konečků postupně nahoru ke spojům tak, že vždy nad už rozčesávanou částí si druhou rukou vlasy přidržuji, aby se nenamáhaly.

Někde je ale zase potřeba péče ubrat. Všimla jsem si, že ženy s jemnými vlasy často chtějí docílit většího objemu tím, že si vlasy téměř každý den myjí a následně mechanicky a tepelně upravují. To je chyba, protože časté mytí a foukání vlasy oslabuje. Proto těm, kdo mají opravdu jemné vlasy radím, aby si je nemyly a hlavně mechanicky a tepelně neupravovaly tak často. Tady je opravdu méně více.


Pred/Po

A když bych se jako žena s jemnými vlasy pro prodloužení rozhodla, co bys mi poradila?
Určitě nejdřív to, aby sis nechala prodloužit vlasy od profesionála, o kterém víš, že tomu rozumí. Takový člověk totiž ví, že pokud má zákaznice od přírody jemné nebo odbarvováním oslabené vlasy, měla by zvolit lehké prodloužení. Co si pod tím představit?

Prameny se totiž nasazují přímo na tvoje vlasy a ty, pokud jsou slabé, neunesou dlouhé těžké prameny. Proto je lepší vlasy spíš prodlužovat jemnými prameny, které nebudou tvoje vlastní tolik zatěžovat. Pokud by ti kadeřnice na jemné vlasy udělala výrazné prodloužení hustými těžkými prameny, mohlo by dojít k poškození a trhání tvých vlastních vlasů. Takže na to pozor.

Zákaznice s jemnými vlasy by tedy vůbec neměla mít hustější prodloužení, aby dosáhla současně většího objemu i délky?
Nemůžu nikomu nic zakazovat, ale za sebe říkám, že ne. Bude své vlasy velmi zatěžovat. Pokud tato zákaznice bude chtít hřívu pro nějakou svou významnou událost (třeba svatbu), tak to určitě vadit nebude. Jedno prodloužení a jedno období nošení (což může být 2-3 měsíce) zase tak neuškodí. Ale pokud by chtěla pokračovat déle, tak bude velmi zatěžovat své vlasy a může se dokonce stát, že o velkou část z nich přijde. Z dlouhodobého hlediska to rozhodně nedoporučuji.

Máš nějaký tip nebo radu, co dělat, aby bylo prodloužení vlasů co nejšetrnější? Myslím tím obecně, nejen pro zákaznice s jemnými vlasy.
Obecně by kadeřnice měla prodlužovat vlasy ve stejném poměru k vlasům zákaznice. Jako ve většině věcí tady platí „všeho s mírou“. Další stará známá věc je sundávat prameny v případě použití metody Keratin pomocí odstraňovače keratinu a opatrně je kleštěmi rozmačkat. I u metody Tape in rozhodně používat odstraňovač a hřeben s kovovou vidlicí. Aby nedocházelo k násilnému sundání.

Ještě chci doplnit něco, o čem se běžně nemluví. Při sundávání vlasů u metody keratin může občas docházet k „uzlíkování“ vlasů. Děje se to u zmiňovaných jemných a často odbarvovaných vlasů. Když pramen prodloužených vlasů sundáte, vlasy zůstanou „zamotané“ v sobě jako provázek. A jelikož se jedná o jemné vlasy, je problém je od sebe oddělit. V tomto případě je určitě lepší vlasy nechat tak.

Stává se, že kadeřnice někdy chtějí vlasy od sebe oddělit i za cenu trhání vlasů. To je špatně. Vše se obvykle do 14 dnů samo napraví – zákaznice si vlasy párkrát umyje a vrátí se zpět do normálu.

To by mě nenapadlo, to je určitě dobrá rada. Máš ještě nějaký takový tip?
Ano, opět se týká sundávání vlasů. U metody Tape in zase může nastat to, že vlasy zůstanou jemně slepené lepidlem z pásky. Tady opět radím nesnažit se za každou cenu rozdělávat vlasy násilně od sebe. Zákaznice to opakovaným mytím vymyje a vše se dá samo do pořádku. Jenže problém je, že kadeřnice se to v některých případech se snaží „vyčistit“ hned s následky potrhaní vlasů.


Pred/Po

Co když se zákaznice dlouhodobě nedržela zmíněných rad a má díky nesprávné aplikaci a sundávání za uplynulé roky své vlasy poškozené a přišla o délku svých vlasů? Měla by raději přestat s prodlužováním?
Řešení tady určitě je. Já v tomto případě radím jen zahušťovat vlasy jemnými prameny. Nikoli standardně prodlužovat. Pokud jsou vlasy opravdu hodně zničené odbarvováním na blond, je doporučení jednoznačné - přestat na nějakou dobu s odbarvováním a zvolit tmavší odstín. Jedna moje kolegyně by řekla: „To je situace, kdy se zákaznice musí rozhodnout, jestli chce prodloužení, nebo super blond vlasy. Oboje dlouhodobě dohromady nejde. Jedině, že by měla super blond barvu od přírody.“

Můj názor je takový, že prodlužování se nemusí vzdávat, ale jak jsem řekla, prodlužovat pouze jemnými prameny. Aby se vlasy nezatěžovaly a dostaly prostor na dorůstání a regeneraci. Máme hodně zákaznic, které změnily barvu z blond na tmavší, pokračovaly v prodlužování a vlasy jim natolik dorostly, že už ani nemusí používat prodlužování.

Vidíš, tady se dostáváme k dotazu, na který se taky hodně zákaznic ptá: Ostříhám si vlasy a později lituji a chtěla bych zase dlouhé. Můžu vlasy na nějakou dobu prodloužit a čekat, než mi zase dorostou?
Ano, je to tak. Pokud se budeš zodpovědně starat o své vlasy, tak zase dorostou. Běžně se to děje. Samozřejmě pokud má někdo predispozice, že mu vlasy dorůstají jen do určité délky, tak to prodloužení nenapraví.

Teď jsme dlouho mluvili o rizikách pro poškozené vlasy. Ale když mám své vlasy zdravé a pevné, můžu si je prodloužením taky poškodit?
Tak to určitě ne. Zdravým vlasům nic nehrozí. Klasické nepoškozené vlasy můžeš prodlužovat dle libosti. Při správném zacházení nemusíš mít žádné obavy. Pokud se dodržují postupy – pročesávání spojů, rozčesávání vlasů, kadeřnice spoj dobře nasadí, a tak dále, tak je prodloužení naprosto neškodné.

Hodně zákaznic dlouho uvažuje o prodloužení vlasů, ale neví, jak si vybrat kadeřnici. Dokázala bys i tady poradit?
Pokud to jde, určitě jít na základě doporučení. Zeptat se v okolí, s kým má dobrou zkušenost známá nebo kamarádka. Není ideální se rozhodovat pouze podle fotek na sociálních sítích. Tam nemusí být vidět, jestli zákaznice mají pod prodloužením zničené vlasy nebo ne.

Potom je dobré se zeptat, s jakým keratinem pracuje. Jestli dobře drží a jde dobře z vlasů dolů. Jaké vlasy na prodloužení používá, jestli jsou to evropské vlasy a tak dále. Klidně se můžou zákaznice poradit i s námi, rádi pomůžeme. Stačí napsat na info@goldhair.cz

Díky za tip. Dostala jsem od tebe strašně moc informací, jak bys to na závěr shrnula?
Samotné prodlužování vlasů nepoškozuje vlasy. Pokud jsou vlasy normální, nepoškozené, neváhejte a klidně do prodloužení běžte. Nemůže se vašim vlasům nic stát. Existují ale tzv. problémové vlasy, kam patří odbarvované vlasy do super blond odstínů, vlasy přirozeně se cuchající a jemné vlasy. Pokud máte tyto rizikové vlasy, můžete si udělat radost prodloužením, vyžaduje to ale zodpovědný přístup a určitý kompromis.

Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Jak se starat o vlasy u moře

Vracíte se po letní dovolené u moře se zničenými vlasy bez života? Nezatěžujte je víc, než musíte. Naše odbornice na péči o vlasy Elizabeth Lore vám v tomto videu prozradí, co vlasům nejvíce škodí a jak o ně správně pečovat během letní dovolené, aby následky byly co nejmenší.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Účesy a mytí CLIP IN vlasů

Zajímá vás, co všechno můžete vykouzlit s CLIP IN vlasy? Jak na nich snadno udělat vlny nebo zaplést cop? CLIP IN vlasy jsou určeny k příležitostnému nošení, proto vás asi bude zajímat i jak často je mýt, jakými produkty a jak je následně česat a foukat, aby byly krásně lesklé. To vše vám poradí Elizabeth Lore v našem videu.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Vaše nejčastější otázky k TAPE IN vlasům

Uvažujete o TAPE IN prodloužení a máte spoustu otázek? V tomto videu najdete odpovědi na ty nejdůležitější a nejčastější. Zajímá vás, jestli jsou TAPE IN vlasy vhodné právě pro vás? Jak dlouho vám vydrží? Nebo na co si dát pozor, aby dobře držely? To vše a ještě mnohem víc vám odpoví Elizabeth Lore v tomto videu.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Novinka: Evropské CLIP IN vlasy

Máte rády metodu CLIP IN a nemůžete ji nikde sehnat s opravdu kvalitními vlasy? Tak právě pro vás jsme rozšířili naši nabídku o pravé evropské CLIP IN vlasy. V našem videu vám spolu s Elizabeth Lore představíme jejich hlavní výhody, jak o ně správně pečovat a co vše u nás najdete.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Sundávání TAPE IN pásek

Často se nás ptáte na spoustu otázek spojených se sundáváním nebo posouváním TAPE IN pásek. Jak dlouho vydrží, jestli nesjíždí, kdy je potřeba je posunout, jak je nejsnadněji sundat. Všechny tyto odpovědi spolu s praktickými tipy beauty blogerky Elizabeth Lore najdete v tomto videu.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Poznejte metodu FLIP IN

Chcete zahustit a prodloužit vlasy na nějakou speciální příležitost? Nechce se vám ale chodit ke kadeřnici? Vyzkoušejte metodu FLIP IN, díky které si vlasy samy nasadíte jako čelenku doslova během chviličky. Jak na to a další tipy vám prozradí Elizabeth Lore v následujícím videu.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Mytí a úprava vlasů

Myslíte si, že o mytí vlasů víte vše a nemůže vás nic překvapit? Vsadíme se, že v tomto videu vám beauty blogerka Elizabeth pár novinek a vychytávek ukáže. Tak se mrkněte, jak na to.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Jak pečovat o indické vlasy

Indické vlasy jsou náchylnější než evropské a vyžadují opravdu speciální péči, aby vám vydržely co nejdéle. Jak o ně správně pečovat a na co si při mytí, rozčesávání a vysoušení dávat pozor vám prozradí beauty blogerka Elizabeth Lore.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Rozdíl mezi indickými a evropskými vlasy

Nevíte, jaké z nich si vybrat? V tomto videu vám základní výhody a nevýhody vysvětlí beauty blogerka Elizabeth Lore. Jak dlouho které vydrží, jaké jsou kvalitnější, jak o ně pečovat, na co si dát pozor? To a spoustu dalších informací najdete v tomto videu.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Jak používat CLIP IN culík?

S CLIP IN culíkem vykouzlíte neodolatelný účes doslova za pár minut. Pokud si netroufáte, mrkněte se na naše video, kde vám beauty blogerka Elizabeth Lore poradí, jakou délku si vybrat, jak ho snadno přidělat i jak o něj pečovat. Je to opravdu jednoduché.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Vše, co potřebujete vědět o CLIP IN vlasech

Chcete si prodloužit nebo zahustit vlasy samy doma, třeba na konkrétní příležitost? Beauty blogerka spolu se svou kamarádkou a kadeřnicí vám ukáží návod, podle kterého si zvládnete vlasy nasadit i sundat levou zadní. Navíc vám prozradí i tipy a vychytávky, které nejspíš neznáte a zaručeně se vám budou hodit (třeba jak si vybrat tu správnou délku a mnoho dalších).
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Tipy pro nákup prodloužených vlasů

Uvažujete o prodloužení vlasů, ale máte spoustu otázek? Třeba jakou délku zvolit? Jaké množství vlasů koupit? Nebo jakou strukturu vybrat? Všechny otázky vám stručně a jasně odpoví beauty blogerka Elizabeth Lore.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Základní informace o prodlužovaní vlasů

Beauty blogerka Elizabeth Lore s vámi v tomto videu probere hlavní otázky, které vás jistě napadají, pokud uvažujete o prodloužení vlasů. Zároveň vám poradí, co je potřeba na začátku zvážit, aby vám prodloužení opravdu vyhovovalo. Chcete prodloužení na stálo? Jaká metoda je pro vás ta pravá a proč? To vše zjistíte v tomto videu.
Poškozuje prodlužování vaše vlasy?

Jak pečovat o vlasy v zimě

Stejně jako pleť, tak i naše vlasy potřebují v zimě speciální péči. Je potřeba dodat jim větší dávku výživy a hydratace. Jakou kosmetiku doporučuje naše Elizabeth Lore a jak ji správně používat? Nechte si poradit a vaše vlasy budou i v zimě zářit zdravím.

TOP značky

99% skladem

99% skladem

Přes 1000 produktů

Přes 1000 produktů

Poštovné od 54 Kč

Poštovné od 54 Kč

11 let v oboru

11 let v oboru

Profi poradenství

Profi poradenství

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti. Soubory cookies nám pomáhají řídit obsah stránky a reklamy tak, aby maximálně vyhovovaly Vašim představám. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies.

Více informací